Корифеї запорізького малярства
Виставка до ювілеїв запорізьких художників
Збирати зберігати та демонструвати на виставках твори запорізьких художників для нашого музею є першочерговою обов’язковою справою. Ювілейні виставки дають можливість осягнути творчий шлях художника та показати скарби, зібрані музеєм.
На виставці представлені твори художників, яким у 2020 році відзначаються ювілеї. Кожен із митців – це особистість зі своїми вподобаннями, поглядами на життя, неповторною манерою художнього мислення. 95 років виповнюється художникам П.Вольському, Б.Єгорову, Ю.Смирнову та А.Фоміну. На виставці випадає щаслива нагода побачити роботи кожного окремо та одночасно відмітити їхні індивідуальності. Життєвий шлях митців покоління, народженого у 1920-х, прийшовся на важкі лихоліття ІІ Світової війни, що безумовно вплинуло на формування світогляду та їхню творчість. Тим не менш у значній мірі мистецтво кожного з авторів несе в собі оптимістичне сприйняття дійсності.
В окремій залі розташовані твори О. Кошеля 1920-2003, якому в цьому році виповнюється 100 років. Майже весь складний життєвий та творчий шлях Олександра Кошеля пов'язаний із Запоріжжям.
Роботи скульпторів Івана (1920-2000) та Надії (1918-2000) Носенків відомі кожному жителю Запоріжжя. Їхня робота – барельєф «Мистецтво належить народові» встановлена на фронтоні Запорізького академічного обласного українського музично-драматичного театру ім.В.Г.Магара у 1952 році, друга відома робота – пам’ятник Металургу (1959). Крім того подружжям була створена ціла галерея портретів сучасників – красивих людей і цікавих особистостей.
Петро Вольський (1925-2008) значну частину свого життя присвятив Запорізькому музично-драматичному театру ім.М.Щорса (зараз ім.В.Магара) – працював головним художником, займався сценографією, створював костюми і, звичайно, писав образи акторів. Художник вмів зупинити мить і показати людину за емоційною розмовою з автором.
Борис Єгоров (1925-2017) народився у м. Знамянка Кіровоградської області, закінчив одеське художнє училище. У своїх роботах він відобразив Запоріжжя із заводами, славетним Дніпрогесом, новобудовами повоєнних років і непримітними вуличками сьогодення. На його роботах оживає історія Запоріжжя.
Юрій Смирнов (1925-1998) народився і навчався у Харкові. Після навчання брав участь у створенні діарам у Мелітопольському і Сумському краєзнавчих музеях. В його творах відчувається сила емоцій і напруженість кольору.
Батьки Анатолія Фоміна (1925-2013) приїхали до Запоріжжя на будівництво Дніпрогесу. Так доля назавжди з нашим зв’язала майбутнього художника з нашим містом. Малювати почав рано, але шлях до мистецтва виявився довгим та складним: через війну і фашистські концтабори вчитися майже не довелось. У творчості Анатолія Фоміна пейзаж посідає головне місце. Провідна тема – неповторна краса і велич природи України.
Володимир Луценко (1940-2012)– художник із складним внутрішнім світом, який відобразився у його фантастичних роботах. Він вміє намалювати почуття як у творі «Лють вчорашнього дня». Пейзажні етюди художника завжди наповнені життям. Деякі з них наближаються до жанрової композиції завдяки дуже емоційно зображеним людським фігурам.