29 серпня 2021 року виповнилося 75 років від дня народження відомого запорізького живописця, графіка та громадського діяча Володимира Васильовича Форостецького (1946-2017).
Народився митець в Ужгороді, на Закарпатті, виріс та став на ноги у Львові. Багато часу він проводив у бабусі, на Зеленому яру, що у Запоріжжі, де була жива пам'ять про предків (по батьківській лінії) – славних лицарів запорізького реєстрового козацтва. Закінчивши Львівський інститут прикладного та декоративного мистецтва, Володимир Форостецький приїхав до Запоріжжя разом із дружиною Людмилою (також художницею) та двома синами. З 1977 року він член спілки художників України, у 2002 році одержав почесне звання заслуженого діяча мистецтв України.
У своїй творчості В. Форостецький звертається до витоків Українського народу та його історичної спадщини. Саме у Запоріжжі художник надихнувся невичерпною історією вільного степу, який був «перехрестям світу», та народами, що тут жили. Сюжети картин художника засновані на давніх українських переказах, міфах та легендах. Митець цілеспрямовано вивчав їх в архівах та фондах музеїв. На основі своїх знань художник створив цілу галерею історичних портретів видатних особистостей України.
Володимир Форостецький завжди був близьким до музею. Особливо теплі стосунки виникли у художника з музейниками під час персональних виставок. Він щедрий дарувальник, за що йому велика подяка. В музейній колекції зберігається близько 60 робіт митця (31 твір живопису і 27 графіки).
Одна з його картин «Козак Мамай» – це хвилюючий образ легендарного героя, зображений на тлі розцвіченого яскравими барвами степового пейзажу. Мимоволі відчувається шелест трави та тріпотіння листя на калині, що навіює сумні мелодії української пісні та вторить душевному стану козака-філософа.
Гімн українському народу звучить у картині «Молитва за Україну». На полотні світлий янгол у небі благословляє нашу землю, почувши молитву бабусі у чорній хустці, яка віддала за Україну найдорожче – своїх синів.
Полум’яну Лесю Українку художник зобразив з розгорнутим крилом та книгою у руках. Її поступ уперед неначе долає темряву «на крилах пісень» та несе за собою «досвітні вогні».
Нажаль, Володимир Форостецький вже не серед нас, але його спадщина, його вражаючі і монументальні твори надихають. І так буде завжди.
Зав.відділом науково-експозиційної
та просвітницької роботи
Антоніна Білявська