Запорізький обласний художній музей продовжує публікації про твори, що зберігаються у фондах.
«Запорізький козак» (картон, олія, 50х70) був написаний у 1965 році, коли автору, художнику Анатолію Сергієнку було 19 років. Впевненими швидкими мазками виліплений портрет старого козака із сивими вусами. Темна, випалена сонцем та обвітрена шкіра старого виділяється на тлі побіленої стіни. Біла сорочка із рельєфними брижами, такими характерними для лляного домотканого полотна, написана вільно, майже натяком, але напрочуд точно. У вусі козака виблискує сережка – ознака вільної людини. Впертий нахил голови, погляд вицвілих очей з-під брів, говорить про те, що зображена дуже не проста людина. Здається, що молодий художник намалював не простого натурника, а гостя з минулого – козака характерника, а можливо навіть самого легендарного отамана Сірка.
Анатолій Сергієнко народився у Запоріжжі у 1946 році. У нашому місті отримав перші уроки малювання. Першим його вчителем був Іван Кирилович Шевченко, в ізостудії, яка знаходилась у Будинку культури ім.Т.Шевченка. «Під зіркою цього генія проходили мої дитячі роки», - згадував художник.
У 1961 році він поступив до Дніпропнтровського художнього училища. Анатолій Сергієнко завжди дуже багато із захватом працював: «ми навчались один у одного. Ходили по майстернях старших курсів, відвідували студію вечірнього рисунка, де робили начерки з оголеної моделі». Перші персональні виставки А.Сергієнка відбулись під час навчання.
Далі була праця на запорізькому заводі «Сувенір», але і постійна творча робота. Весною 1969 року А. Сергієнко почав відвідувати легендарну і найстарішу у нашому місті ізостудію Будинку культури «Металург», де на той час викладав художник Ф.Ф.Шевченко. Це була студія, в якій працювали і діти і професійні художники. «З етюдником та полотнами їздив через усе місто , щоб працювати з натури, писати портрети і фігури натурників (часто поряд із керівником)».
1971 рік виявився у долі А.Сергієнка переломним. Після непорозумінь із тодішнім соціалістичним тоталітаризмом, художник поїхав до брата у Североморськ, працювати у щойно відкритій художній школі. Там він живе і досі.
Анатолій Сергієнко по приїзді до Запоріжжя, неодмінно відвідує наш музей і завжди із подарунками. Музейні співробітники щасливі, що мають дружні стосунки із цим талановитим запорізьким художником. Творчий шлях митця дуже різноманітний і музей щасливий тим, що зберігає його твори різних періодів.